Adwokat Lublin rozwód

Dlaczego w sprawach rozwodowych potrzebne jest wsparcie adwokata?

Jak wykazują badania, rozwód to druga, po śmierci współmałżonka, najbardziej stresująca sytuacja w życiu. Niezależnie od tego, czy małżonkowie zdążyli pogodzić się z tym faktem, czy wciąż nie mogą dojść do porozumienia, z pewnością są to chwile, w których trudno myśleć o sprawach formalnych. W związku z tym, warto postawić na pomoc doświadczonego adwokata. Profesjonalne wsparcie dla osób, które chcą skorzystać z tego rodzaju usług, oferuje adwokat Agata Skwarcz. Kancelaria zajmuje się reprezentowaniem klientów w sądach okręgowych w Lublinie i Zamościu.

Kancelaria adwokacka Agaty Skwarcz zapewnia kompleksową pomoc prawną. Oprócz przygotowania niezbędnych dokumentów, reprezentuje klienta w trakcie postępowania rozwodowego. Adwokat Agata Skwarcz dokłada wszelkich starań, by proces zakończył się satysfakcjonującym orzeczeniem, a czas oczekiwania na rozstrzygnięcie był możliwie najkrótszy.

Indywidualne podejście do klienta

Podjęcie ostatecznej decyzji o rozwodzie lub rezygnacji z niego, często ma związek nie tylko z kwestiami uczuciowymi. Należy pamiętać o tym, że pomiędzy małżonkami istnieją powiązania ekonomiczne, np. w postaci wspólnego majątku czy kredytów, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu dalszych kroków postępowania. Na tym etapie szczególnie wskazana jest pomoc adwokata, który dokona dokładnej analizy konkretnego przypadku, uwzględniając sytuację rodzinną i majątkową. Często, po przekazaniu odpowiednich informacji okazuje się, że dla klientów korzystniejszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z rozwodu i wybór innej możliwości – np. separacji czy rozdzielności majątkowej, których skutki są prawnie odwracalne.

Decyzja o rozwodzie – i co dalej?

Jeśli zapadnie ostateczna decyzja o rozwodzie, w celu rozpoczęcia procesu należy złożyć w sądzie pozew o rozwód. W jego treści zawartych musi być wiele istotnych informacji – m.in. żądania małżonków, np. takie, które dotyczą opieki nad dziećmi i kwestii ewentualnych alimentów. Konieczne jest również wskazanie przyczyny rozpadu pożycia małżeńskiego. Oprócz tego, do pozwu należy dołączyć odpis aktu małżeństwa, a także inne odpowiednie dokumenty. Wypełnienie wszystkich formalnych wymogów i uzupełnienie wszelkich potrzebnych danych ma duże znaczenie, ponieważ dzięki temu przebieg procesu nie ulegnie opóźnieniu. Zakreślenie konkretnego obszaru spornego i niespornego już w pierwszym wystosowanym piśmie pozwala sądowi na zaplanowanie, a tym samym sprawne poprowadzenie sprawy. W sytuacji, gdy małżonkowie są w stanie się porozumieć i przedstawić wspólne stanowisko na samym początku postępowania, mogą liczyć na szybkie rozstrzygnięcie procesu.

Przebieg rozwodu

Kiedy rozpoczyna się postępowanie rozwodowe, sąd podejmuje następujące kroki:

  • ustala okoliczności rozwodu,
  • dąży do rozwiązania kwestii opieki nad dziećmi,
  • podejmuje próbę wskazania osoby, która jest winna rozpadu pożycia.

Są to najistotniejsze elementy procesu. Warto poprosić o pomoc adwokata, który zadba o prawidłowy przebieg postępowania dowodowego, począwszy od wnikliwego i skrupulatnego przesłuchania stron, poprzez przesłuchanie świadków, zgromadzenie istotnych dokumentów, aż do analizy sporządzanych w sprawie opinii (np. psychologicznych i pedagogicznych).

Usługi adwokat Agaty Skwarcz w Lublinie

Adwokat Agata Skwarcz to ekspertka, która dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu skutecznie wspiera swoich klientów podczas spraw rozwodowych. Zajmuje się również doradztwem w zakresie prawa rodzinnego. Jej oferta obejmuje:

  • pomoc w uzyskaniu możliwie najkorzystniejszych orzeczeń,
  • przygotowanie niezbędnej dokumentacji i przekazanie jej do odpowiedniego sądu okręgowego,
  • reprezentowanie klienta w trakcie postępowania sądowego,
  • wsparcie przy wskazaniu materiału dowodowego,
  • pomoc w uzyskaniu alimentów oraz ustaleniu praw do opieki nad dziećmi.

Adwokat na czas trwania procesu wnioskuje o udzielenie stosownych zabezpieczeń dotyczących kwestii spornych związanych z alimentami, miejscem zamieszkania dziecka oraz kontaktów z dzieckiem. Pozwala to na funkcjonowanie na podstawie orzeczeń tymczasowych, które mają szczególne znaczenie w trakcie długotrwałych procesów.